Вітамін В2 (рибофлавін) сухий. Фасовка от 1 кг.
Вітамін В2 (рибофлавін)
Авітаміноз В2
Якщо немає вітаміну В2, спостерігається зупинка росту тварин. Нерідко водночас авітамінозу зазначається також випадання волосся в людини та шерсті в тварин. Дуже Важливою ознакою авітамінозу B2 треба визнати захворювання очей: спочатку зазначається легка стомлюваність ока, а потім запалення очного яблука. Водночас спостерігається інтенсивна васкуляризація, кератит (запалення рогівки) і подальша катаракта — помутніння кришталика.
У людей дуже часто спостерігається також запальна ураження слизових ротової порожнини та губ, а також прилеглих зон шкіри, що призводить до утворення поверхневих тріщин. У дослідах на мавпах було встановлено, що вітамін В2 бере певну участь в утворенні гемоглобіну. Відповідно до цього у разі авітамінозу вітаміну В2 нерідко має місце розвиток анемії. У тварин спостерігається також патологічна зміна нервової системи (дегенерація мієлінової оболонки та ін.), нерідко супроводжуються паралічем кінцівок. Всі зазначені ознаки захворювання незабаром зникають після вживання вітаміну В2.
Хімічна природа та властивості вітаміну В2
Виясненню структури вітаміну B2 допомогло спостереження, що всі препарати, що активно діють на ріст, мали жовте забарвлення й жовто-зелений флуоресценцію. З'явилося, що між інтенсивністю зазначеного забарвлення та стимулювальною дією препарату на зріст у певних умовах є паралелізм.
Речовина з жовто-зеленою флуоресценцією, розчинна у воді, виявилася вельми поширеним у природі; вона належить до групи природних пігментів, відомих під назвою флавінів. До них належить, наприклад, флавін молока (лактофлавін). Лактофлавін вдалося виділити в хімічно чистому вигляді та довести його солодкість із вітаміном B2.
Вітамін В2 — жовта кристалічна речовина, добре розчинна у воді, що руйнується під час опромінення ультрафіолетовими променями з утворенням біологічно неактивних сполук (люміфлавін у лужному середовищі та люміхром у нейтральній або кислій).
Вітамін В2 являє собою метиловане похідне ізоаллоксазину, до якого в положенні 9 приєднаний спирт рибітол; тому вітамін В2 часто називають рибофлавіном, тобто флавіном (жовтим пігментом), до якого приєднаний п'ятиатомний спирт рибітол.
Наявність активних подвійних зв'язків у циклічній структурі рибофлавіну зумовлює деякі хімічні реакції, що лежать в основі його біологічної дії. Приєднуючи водень на місце подвійних зв'язків, пофарбований рибофлавін легко перетворюється на безбарвне лейкос'єднання. Останнє, віддаючи за відповідних умов водостійкість, знову переходить у рибофлавін, набуваючи забарвлення. Отже, хімічні особливості будови вітаміну В2 і зумовлені цією будовою властивості передбачають можливість участі вітаміну В2 в окисно-відновних процесах.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Китай |
- Ціна: Ціну уточнюйте