Вітамін В6 солянокислий фарм. Фасування від 1 кг
Вітамін В6 (піридоксин)
Авітаміноз В6
У щура під час певної дієти спостерігалося почервоніння передніх лапок, що супроводжується іноді гангреною пальців, випадання шерсті, лущення шкіри та поява специфічного дерматиту. Цей дерматит схожий на дерматит під час пелагрі, але він не піддається лікуванню нікотиновою кислотою. Поява дерматитів, які не піддаються лікуванню нікотиновою кислотою, спостерігалося також і в деяких інших тварин (миші, собаки, свині), хоча картина авітамінозу водночас дещо відрізняється від понадописані в щурів.
Такі дерматити порівняно швидко проходять у разі додавання до їжі печінки, дріжджів, рисових висівок. Ці спостереження доведено про наявність у зазначених продуктах антидерматитного вітаміну, відмінного від нікотинової кислоти. Вдалося виділити чисту кристалічну речовину, додавання якої до їжі повністю усуває такі дерматити. Вітамін цей дістав назву вітаміну В6, а також адерміну або піридоксину. Піридоксин — загальна назва групи речовин, що мають активність вітаміну В6, до якої належать піридоксол, піридоксаль і піридоксамін.
Дерматит, що не піддається лікуванню нікотиновою кислотою і дещо схожий на пелагу, трапляється й у людини, причому він може бути усунений способом приймання препаратів вітаміну В6. Це вказує на можливість виникнення цього авітамінозу також і в людей.
Хімічна природа вітаміну В6 і його властивості
Речовини групи вітаміну В6 за своєю хімічною природою є похідними піридину. Одна з них — піридоксол — біла кристалічна речовина, добре розчинна у воді та спирті.
Піридоксол стійкий до кислот і лугів, але легко руйнується під впливом світла під час pH 6,8.
Вміст вітаміну В6 в харчових продуктах і потреба в ньому
Вітамін В6 дуже поширений у продуктах як тваринного, так і рослинного походження. Особливо багаті ним рисові висівки, а також зародки пшениці, бобы, дріжджі, а з тваринних продуктів — нирки, печінка та м'язи.
Потреба людини в цьому вітаміні точно не встановлена, але за деяких форм дерматитів, які не піддаються вилікуванню вітаміном В5 або іншими вітамінами, внутрішньовенне введення 10-100 мг піридоксину дало позитивний лікувальний ефект. Передбачають, що потреба організму людини в цьому вітаміні становить приблизно 2 мг на день.
У людини недостатність вітаміну В6 найчастіше виникає внаслідок тривалого приймання сульфаніламінів або антибіотиків — ліворецитину, біоміцину, що пригнічують ріст кишкових мікробів, у нормі синтезувальних піридоксинів у кількості, достатній для часткового покриття потреби в ньому організму людини.
Роль вітаміну В6 в обміні речовин
Два похідні піридоколу — піридоксамін — відіграють важливу роль в обміні амінокислот. Фосфорильований піридоксаль бере участь у реакції переамінування — перенесенні аміногрупи з амінокислоти на кетокислоту.
Крім того, було показано, що фосфопіридоксаль є коферментом декарбоксилаз деяких амінокислот. Отже, дві реакції азотистого обміну: переамінування й декарбоксилювання амінокислот здійснюються за допомогою однієї й тієї ж коферментної групи, що утворюється в організмі з вітаміну В6. Далі встановлено, що фосфопіридоксаль відіграє коферментну роль у перетворенні триптофану, яке, по-видому, і веде до біосинтезу нікотинової кислоти, а також у перетвореннях низки інших амінокислот.
Незаповітну роль відіграє вітамін В6 у синтезі складних білків хромопротеїдів, які входять до складу гемоглобіну, міоглобіну, цитохромів, каталази. У разі браку вітаміну В6 порушуються процеси синтезу та перетворення багатьох сполук, змінюється співвідношення білкових фракцій у сироватці крові — неабияк знижується вміст глодулінів, знижуються захисні функції організму.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Китай |
- Ціна: Ціну уточнюйте