Вітамін D3 сухий. Фасування від 1 кг
Вітамін D3 — жиророзчинний вітамін, що регулює обмін кальцію і фосфору в організмі та відповідає за цілісність кісток і зубів. Хімічно вітамін D — група близьких за будовою стеролів (D1, D2, D3). Вітамін D1 являє собою суміш кількох стеролів, вітамін D2, або ергокальциферол, утворюється з дріжджів і хліба, вітамін D3 або холекальциферол — постійно утворюється в шкірі під дією ультрафіолетових променів, є основним джерелом вітаміну D. Менша його частина надходить із їжею (жир риб, яйця, олія, молоко). За дією в організмі людини вітаміни D2 і D3 схожі як якісно, так і кількісно.
Активність препаратів вітаміну D виражається в міжнародних одиницях (ME):
1 МО = 0,025 мкг холекальциферолу
40 МО = 1 мкг холекальциферолу
Джерела
рослинні
тварини
- яєчний жовток, вершкове масло, сир, риб'ячий жир, ікра, молочні продукти
Синтез в організмі
Холеалциферол утворюється в шкірі під впливом ультрафіолетових променів сонячного світла.
Однак на практиці молоко та молочні продукти далеко не завжди містять вітамін D або містить лише незначні кількості (наприклад 100 г коров'ячого молока містить усього 0,05 мг вітаміну D), тому їх споживання, на жаль, не може гарантувати покриття нашої потреби в цьому вітаміні. Крім того, у молоці міститься велика кількість фосфору, який перешкоджає засвоєнню вітаміну D.
За умови, що організм отримує достатню кількість ультрафіолетового випромінювання, (що майже нереально на більшості території Росії) потреба у вітаміні D компенсується повністю. Однак кількість вітаміну D, що синтезується під дією сонячного світла, залежить від чинників, як-от:
- довжина хвилі світла (найефективніший середній спектр хвиль, який ми отримуємо вранці та на заході сонця);
вихідна пігментація шкіри (чим темніша шкіра, тим менше вітаміну D виробляється під дією сонячного світла); - вік (старальна шкіра втрачає свою здатність синтезувати вітамін D);
- рівень забрудненості атмосфери (промислові викиди та пил не пропускають спектр ультрафіолетових променів, що потеплюють синтез вітаміну D).
З огляду на все сказане вище, не можна переоцінити роль біологічно активних добавок до їжі, що містять вітамін Д, у раціоні.
Брак вітаміну D проявляється рахітом у дітей і остеопорозом у дорослих. Крім того, спостерігаються порушення функції нейро-м'язового апарату (млявість скелетної мускулатури).
У новонароджених дітей запаси вітаміну D невеликі або відсутні. Клініка рахіту під час народження ніколи не зазначається, а розвивається принаймні з третього тижня життя. Заведено вважати, що в жіночому молоці міститься лише 4% добової потреби немовляти. Відомо, що низький вміст кальцію в жіночому молоці обмежує всмоктування вітаміну D навіть за достатнього його вмісту в їжі дитини. Перераховані чинники визначають доцільність призначення профілактичних доз вітаміну D, починаючи з 2-4-го тижня життя й проведення УФО-терапії. Дефіцит вітаміну в їжі дітей старшого відрнаста також вимагає введення профілактичних доз — 1 ч. л. риб'ячого жиру щодня (5000 ЕД).
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Китай |
- Ціна: Ціну уточнюйте